شرایط زندگی در آلمان و مهاجرت به این کشور

شرایط اقتصادی

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار مجربی بوده و موجودی سرمایه در آن بسیار بالا است. سطح پایین فساد و سطح نو آوری در این کشور باعث شده است که آلمان بی اندازه برای سرمایه گذاری و کار مناسب باشد و شرایط زندگی در آلمان از مابقی کشورهای اروپایی بسیار بهتر باشد.

از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا، ۳۷ شرکت در این کشور بوده و از این رو آلمان کشور مهمی در دنیا از لحاظ علم و فناوری محسوب می شود.

شرایط کاری برای مهاجرت به آلمان

شرایط کاری در آلمان بسیار مناسب است، اما این مورد برای مهاجران غیر قانونی صدق نمی کند. کارفرمایان آلمانی عالی ترین مزایا، امنیت شغلی و بیشترین میزان پرادختی حقوق را دارند. آن ها ساعت کاری را تقلیل داده اند و روز های تعطیلات را به ۴۰ روز در سال رسانده اند.

 

همچنین باید بدانید که میزان استخدام در غرب آلمان خیلی بیشتر از شرق آلمان است. البته برلین و مونیخ از این قاعده مستثنی هستند. همچنین این موضوع را مد نظر داشته باشید که دانستن زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان اصلا کافی نیست. اگر قصد زندگی و مهاجرت به آلمان را دارید باید یادگیری زبان آلمانی را از امروز شروع کنید و حداقل به سطح B1 در گواهی زبان آلمانی (Zertifikat Deutsch) برسید.

مشاغل مورد نیاز در آلمان

مشاغل مربوط به مکانیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان های الکتریکی
مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک
ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT
رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی
حسابداری

شرایط بهداشت و درمان

نظام بهداشت و درمان آلمان بر پایه بیمه می باشد و بیماران از خدماتی مانند درمان های کلینیکی، زایمان، درمان سرپائی، دندانپزشکی، توانبخشی و… استفاده می کنند. بیماران تنها مقدار اندکی از هزینه را برای درمان پرداخت می کنند. البته برای کودکان، سالمندان و افراد کم توان این مقدار صفر و کاملا رایگان است. نظام سلامت آلمان بودجه مورد نیاز خود را از حق بیمه های دولتی، خصوصی و مالیات های پرداختی شهروندان تامین می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *